
Herdenking Patrick Mombaerts
30.11.2009 16.07u - 11 jaar geleden werd Patrick Mombaerts in Schaarbeek vermoord met een ijzeren staaf. De dader kwam er met een zeer lichte straf vanaf en groeide nadien uit tot de leider van een jeugdbende die Schaarbeek nog steeds onveilig maakt. Het Vlaams Belang wilde deze middag een herdenkingsplechtigheid ter ere van Patrick Mombaerts organiseren, maar kreeg geen toestemming van de lokale overheid. In haar motivatie stelt de gemeente Schaarbeek dat dergelijke manifestatie “aanstootgevend” zou zijn.
Ondanks het actieverbod legden enkele tientallen militanten en mandatarissen van het Vlaams Belang - in aanwezigheid van ruim 200 (!) agenten - vanmiddag bloemen neer. Na een toespraak door Filip Dewinter hielden de aanwezigen een minuut stilte.
In een gesprek met de redactie van de VL-krant stond weduwe Nadia Mombaerts enkele maanden geleden stil bij de moord op haar echtgenoot. “Er is niets veranderd”, zei ze tien jaar na de feiten. Lees hier het volledige interview.
Wat gebeurde er dag op dag 6 jaar geleden op 30 november? Klik hier.
|