Het logo van het Vlaams Belang  
 RSS     Fr     En      De     Persinfo     06 september 2010 · 10:27
 
Actualiteit
Meest gelezen
 
Actualiteit
 Druk deze pagina af  Stuur deze pagina naar een vriend of vriendin
Leterme in Wallonië

 Categorie:  Klik hier voor de foto in originele afmetingen. 14.03.2010 07.58u - Tijdens een lezing in Waver, waar hij was uitgenodigd door minister Charles Michel (MR), verdedigde Yves Leterme woensdag het zogenaamde “samenwerkingsfederalisme”. “Ik ben de premier van alle Belgen,” klonk het haast pathetisch. Over communautaire onderwerpen hield Leterme zich opvallend gedeisd. Sterker nog, zonder blozen verklaarde hij dat we “het institutionele dossier beter (laten) rusten”. Wat een verschil met de Leterme die tijdens de verkiezingscampagnes van 2004 en 2009 de Vlaamse trom roerde – en daarmee ook de verkiezingen won. En hoe valt een en ander te rijmen met eerdere verklaringen dat het federale overlegmodel zijn limieten heeft bereikt?

“Verklaringen over de Vlaamse gevoeligheden, zoals de Vlaamse rand, laat ik over aan andere politici,” aldus nog Leterme. Toen hij nog Vlaams minister-president was, zei de CD&V’er dat hij naar het federale niveau overstapte om daar meer Vlaamse bevoegdheden binnen te halen. Vandaag haalt hij de neus op voor die Vlaamse eisen. Om eerste minister te kunnen worden, moeten politici in dit land nu eenmaal zichzelf verloochenen.

Bladwijzer en Delen
Wat gebeurde er dag op dag 98 jaar geleden op 14 maart? Klik hier.
VB Magazine
Zogezegd



Yves Liégeois
in De Standaard op 02 september 2010

Klik hier voor het volledige citaat
Cartoons
Interview
Volg het Vlaams Belang op Twitter
De weergegeven taal bij sociale netwerkwebstekken zoals Twitter en FaceBook wordt niet bepaald door het Vlaams Belang                                                              © 2004-2010 Vlaams Belang - Alle rechten voorbehouden - Gebruiksvoorwaarden