
Drugsbeleid deugt niet
03.01.2007 14.11u - De bekende Dendermondse strafrechter Freddy Troch veroordeelde gisteren enkele cannabistelers uit Waasland tot vrij zware straffen. De rechter haalde in zijn vonnis zwaar uit naar het gedoogbeleid van de regering-Verhofstadt.
“Het gedoogbeleid maakt dat cannabis beschouwd wordt als weinig schadelijk. Geheel ten onrechte. De meesten die zwaar verslaafd zijn aan heroïne en cocaïne en die hier voor mijn rechtbank verschijnen, zijn begonnen met het roken van joints”. Bovendien is de huidige joint 10 tot 20 keer sterker, schadelijker én verslavender dan die uit de ‘flower power’-periode.
Het zijn onaangename waarheden waarmee de voorstanders van het gedoogbeleid of de legalisatie van druggebruik liever niet geconfronteerd worden. En dus reageerden zij meteen met een scherpe aanval op de uitspraak van rechter Troch. Die zou zich laten leiden hebben door de zogenaamde ‘stepping-stone-theorie’, een theorie die – zo klonk het – door recente wetenschappelijke onderzoeken zou weerlegd worden.
De gebruikers en voorstanders van cannabis betoogden andermaal dat cannabis niet altijd en niet noodzakelijk tot gebruik van heroïne of cocaïne leidt. Inderdaad, dat zal wel zo zijn. En dat heeft de rechter ook niet gezegd, al wil men dat nu zo laten uitschijnen. Wat Freddy Troch zei, is dat de gebruikers van harddrugs altijd of bijna altijd zijn begonnen met een ‘onschuldige’ cannabis-sigaret. En dat is een nuchtere vaststelling, een feit waar geen speld tussen te krijgen valt. Cannabis deugt niet en het paarse gedoogbeleid al evenmin.
Wat gebeurde er dag op dag 21 jaar geleden op 3 januari? Klik hier.
|