
Op een druk bijgewoonde persconferentie in het Europees Parlement heeft het Vlaams Belang gisteren kritische bedenkingen geuit bij het Belgische voorzitterschap van de EU dat vandaag ingaat.
Vlaams Belang-voorzitter Bruno Valkeniers wees er op dat een onbestuurbaar land de EU gaat leiden. Een situatie die ook heel wat buitenlandse journalisten niet is ontgaan, zodat die talrijk afgezakt waren naar de persconferentie en er heel wat vragen hadden.
Europarlementslid Philip Claeys hekelde vooral het feit dat België van het voorzitterschap gebruik of misbruik wil maken om de toetredingsonderhandelingen met Turkije te versnellen en een nieuwe immigratiestroom op gang te brengen.
Karim Van Overmeire begrijpt de Europese ongerustheid over een mogelijke boedelscheiding van België, maar stelde dat Vlaamse onafhankelijkheid helemaal niet tot politieke en economische instabiliteit moet leiden. België is instabiliteit en politieke chaos. En een vrije Vlaamse staat in Europa is de uitweg.
Filip Dewinter sloot zich daarbij aan en herhaalde nog eens dat de Vlaamse regering werk moet maken van een splitsingsscenario.
Philip Claeys en Karim Van Overmeire geven voor de camera tekst en uitleg.