Vlaams BelangVlaams Belang

  • Start
  • Nieuws
    • Actua
    • Persberichten
    • Interviews
    • VBTV
    • VB Magazine
  • Over ons
    • Programma
    • De partij
    • De parlementen
    • Beginselverklaring
    • Geschiedenis
  • Kalender
  • Webwinkel
    • Winkel
    • Winkelmand
    • Afrekenen
  • Contact
Doe
mee
word lid
dinsdag, 09 augustus 2005 / Gepubliceerd in Persberichten

Minister Dewael wil geen lokale criminaliteitscijfers meer ter beschikking stellen

Vlaams Belang-senator Van dermeersch vraagt openheid

Volgend jaar zijn het opnieuw gemeenteraadsverkiezingen. En dat merken we nu al aan het gedrag van bepaalde politici. Zo weigert minister van Binnenlandse Zaken Patrick Dewael openheid te verstrekken over de criminaliteitscijfers op plaatselijk niveau. Tot voor enkele maanden kon men op de webstek van de federale politie de criminaliteitscijfers raadplegen van het hoogste administratieve niveau (het Rijk) tot het allerlaagste administratieve niveau (de gemeente). Onlangs werden de criminaliteitscijfers die de federale politie via het internet vrijgeeft echter herschikt en kon men vaststellen… dat de cijfers van het gemeentelijke niveau en op het niveau van de politiezones volledig verdwenen waren van het internet.

Senator Anke Van dermeersch vroeg minister Dewael waarom deze cijfers werden verwijderd. De minister antwoordde dat hij deze cijfers welbewust van het web heeft gehaald omdat zij “het eigendom zijn van de lokale politieoverheden” en het hem “niet verstandig lijkt om criminaliteitscijfers, die slechts een gedeeltelijk beeld van de reële criminaliteit weergeven, zonder enige bijkomende uitleg en contextualisering te publiceren”.

Senator Van dermeersch vindt die uitleg echter allesbehalve geloofwaardig: “Het argument dat deze cijfers eigendom zijn van de lokale politie, gold vroeger, toen ze wel op het net stonden, natuurlijk ook al. En dat het niet verstandig is om cijfers te verspreiden zonder contextualisering is een argument dat evengoed opgaat – als het al opgaat – voor de cijfers die wel nog door de federale politie via haar webstek worden verstrekt op het niveau van het arrondissement, provincie, gewest en nationaal.”

De Vlaams Belang-senator is dan ook niet opgezet met de beslissing van minister Dewael en ziet er veeleer een politiek manoeuvre in: “Het is duidelijk dat Dewael geen cijfers meer over de plaatselijke niveaus wil verstrekken omdat de gemeenteraadsverkiezingen in zicht zijn. Want wat de minister ook moge beweren: de meeste gemeenten en politiezones geven geen cijfers vrij over de criminaliteit in hun gebied, tenzij misschien gedeeltelijke, namelijk diegene die hen het beste uitkomen. Maar daar zijn de burger en de waarheid ook niet mee gediend. Is het misschien dàt wat Dewael wil?”

Senator Van dermeersch vraagt derhalve volledige openheid van de criminaliteitscijfers en dit tot op het laagste niveau. Of hebben de machthebbers iets te verbergen?

Peter Lemmens
Fractiesecretaris

Lees hier bijlage 1.

Print Friendly, PDF & EmailAfdrukken

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Delen op Skype (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)

Twitter

ongeveer 1 uur geledenSuperdiversiteit in onze steden? Een debat met Gerolf Annemans over Antwerpen, Vlaanderen en de wereld. Zondag vana… https://t.co/6Dt9d0lvro
gisteren100.000 fans voor onze partij en al 46.000 fans voor @tomvangrieken #facebook https://t.co/CBkrbN88bo
gisteren"Het Vlaams Belang heeft 100.000 fans op Facebook!" - @tomvangrieken https://t.co/d11CMZIxq2
gisterenRellen, brandstichting, aanval op de brandweer,... De losgeslagen "jongeren" van vorig jaar komen er vanaf met lich… https://t.co/SN41VtyBNb
2 dagen geleden.@gannemans: “Het EU-waardeninstrument is geldverspillend, het instrument is tegen de subsidiariteit, het instrumen… https://t.co/2fnUPLNfS6
Follow @vlbelang
  
  • SLUIT AAN OP

Algemene Voorwaarden    © 2016 Vlaams Belang, Alle rechten voorbehouden.

TOP
loading Annuleren
Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres.
E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.
We gebruiken cookies om er zeker van te zijn dat je onze website zo goed mogelijk beleeft. Als je deze website blijft gebruiken gaan we ervan uit dat je dat goed vindt.Ok