Chris Janssens: “Voor het Vlaams Belang moet het inburgeringsbeleid immigratie-ontradend werken.”
Het Vlaams Belang neemt kennis van de aankondiging van Vlaams minister van Inburgering Liesbeth Homans (N-VA) dat ze een “een resultaatsverbintenis wil invoeren voor het inburgeringstraject”, waarbij een inburgeraar “pas een inburgeringsattest zou krijgen na het slagen voor een test”.
Chris Janssens, fractievoorzitter van het Vlaams Belang in het Vlaams Parlement, merkt op dat de ambities van deze Vlaamse regering met betrekking tot Inburgering “wel zeer bescheiden zijn” en “zich vooral beperken tot het uitvoeren van wat al de vorige legislatuur reeds werd goedgekeurd”. “De zogenaamd nieuwe plannen die Homans nu ontvouwt waren reeds opgenomen in het integratie- en inburgeringsdecreet dat op 15 mei 2013 werd goedgekeurd in het Vlaams Parlement.”, stelt Chris Janssens.
Chris Janssens: “Ook met deze nieuwe Vlaamse regering zal er van een kordaat inburgeringsbeleid allerminst sprake zijn”. Immers:
- Inburgering wordt in realiteit nog geen resultaatsverbintenis. Er wordt een test georganiseerd, maar de test succesvol afleggen wordt geen verplichting. Wie niet slaagt voor de test wordt niet gesanctioneerd;
- Er komt ook geen koppeling tussen de inburgeringswetgeving enerzijds en de verblijfswetgeving anderzijds. Wie niet slaagt voor de test of niet voldoet aan zijn inburgeringsverplichting kan nog steeds een verblijfsvergunning bekomen.
- Een immigrant moet nog steeds geen loyauteitsverklaring ondertekenen. Het Vlaams Belang is van oordeel dat een immigrant die zich hier vestigt loyaal moet zijn aan onze samenleving en dat bij tekortkoming aan deze plicht (bv. door het plegen van misdrijven of het verkondigen van moslimextremistische standpunten) de verblijfsvergunning moet worden ingetrokken.
- Het Vlaams Belang kant zich bovendien tegen de door deze regering niet ter discussie gestelde kosteloosheid van het inburgeringstraject. Voor het Vlaams Belang is het een vanzelfsprekendheid dat wie zich in Vlaanderen vestigt ook de kosten draagt voor de cursussen die moeten bijdragen tot diens inburgering in de samenleving. Het kan niet dat dit ‘gratis-beleid’ gehandhaafd wordt, terwijl de Vlaamse regering anderzijds tal van maatregelen neemt die het leven van de Vlaming fors duurder maken.
Chris Janssens: “Het inburgeringsbeleid dat nu wordt gevoerd en dat deze regering wil verderzetten, komt nog steeds neer op een soort van onthaalbeleid voor nieuwe immigranten. Voor het Vlaams Belang moet een inburgeringsbeleid in de eerste plaats immigratie-ontradend werken en duidelijk maken dat migranten die niet bereid zijn om zich te assimileren aan onze cultuur hier niet welkom zijn. Een kordaat inburgeringsbeleid is voor het Vlaams Belang een noodzaak om onze identiteit en welvaart veilig te stellen.”
Wim Van Osselaer
Persverantwoordelijke fractie Vlaams parlement