Hoewel Turkije officieel kandidaat-lidstaat van de Europese Unie is, komen nog steeds Turkse asielzoekers naar ons land. Dat blijkt uit het antwoord op een parlementaire vraag van Vlaams Belang-senator Yves Buysse.
Zoals bekend heeft de Europese Commissie onlangs positief geadviseerd voor mogelijke EU-toetredingsonderhandelingen met Turkije. Het Vlaams Belang plaatste bij deze beslissing van meet af aan grote vraagtekens. Turkije voldoet immers op geen enkele wijze aan de minimale voorwaarden om lid te worden van de Europese Unie.
De voorbije jaren hebben zich in België verschillende honderden asielzoekers vanuit Turkije aangediend, waarvan er telkens ook tientallen erkend zijn. Het enige besluit dat men hieruit kan trekken, is dat in Turkije de mensenrechten nog steeds op grootschalige wijze worden geschonden en dat de politieke vrijheden er ernstig aan banden worden gelegd. De cijfers (881 asielaanvragen in 2001, 946 in 2002, 604 in 2003 en 406 in de eerste helft van 2004) spreken de bewering van de Europese Commissie tegen dat er onder premier Erdogan vooruitgang zou zijn geboekt.
Het Vlaams Belang hekelt de hypocrisie van de Belgische regering, die haar verantwoordelijkheid in dit dossier ontloopt door ongegeneerd de andere kant op te kijken bij de beoordeling van deze feiten. Turks lidmaatschap van de EU en het starten van onderhandelingen daartoe, is niet compatibel met de harde realiteit in dat land.
De schriftelijke vraag van senator Buysse en het antwoord van de bevoegde minister kan u vinden via www.yvesbuysse.be.