Vlaams Belang werkt aan economisch alternatief voor huidig wanbeleid
In een al te doorzichtige poging om de aandacht af te leiden van de capitulatie van zijn partij inzake de kwestie-BHV, lanceert VLD-voorzitter Bart Somers in diverse interviews voorstellen m.b.t. een vereenvoudiging van de huidige belastingstructuur.
Het Vlaams Belang is sceptisch over de grootse plannen van de VLD. Van de in 1999 door Verhofstadt beloofde verlaging van de fiscale druk kwam helemaal niets in huis, ondanks een hervorming van de personenbelasting en van de vennootschapsbelasting. De voorstellen van Somers zijn daarenboven allesbehalve revolutionair. Reeds in 1995 stelde Vlaams Belang-volksvertegenwoordiger Alexandra Colen een verregaande belastinghervorming voor. Het Vlaams Belang heeft steeds gepleit voor een drastische verlaging van de belastingdruk.
Terwijl onze partij al jaren constructieve voorstellen doet over een vereenvoudiging van de huidige ondoorzichtige belastingstructuur, kondigt Bart Somers nu reeds een vlaktaks aan. Het Vlaams Belang is ervan overtuigd dat we op termijn naar een andere financiering van de sociale zekerheid moeten evolueren, indien we de huidige sociale bescherming betaalbaar willen houden. Een drastische hervorming van het belastingstelsel wordt dan ook noodzakelijk. Ook het Vlaams Belang zal in dat kader de mogelijkheid tot het invoeren van een vlaktaks onderzoeken. Alle burgers hebben immers baat bij lagere en eenvoudige belastingen. De beleidsvoorstellen van het Vlaams Belang zullen echter, in tegenstelling tot de paniekerige aanpak van VLD-voorzitter Somers, weloverwogen zijn.
Ondertussen gaat het Vlaams Belang onverdroten door met de voorbereidingen van zijn financieel-economisch najaarscongres ‘Ondernemend Vlaanderen: welvaart voor iedereen!’, dat plaatsvindt op zaterdag 26 november. Momenteel verzamelen mandatarissen en kaderleden van het Vlaams Belang informatie over de economische verzuchtingen van werkgevers, werknemers en belangenorganisaties. De resultaten van deze economische ‘Ronde van Vlaanderen’ worden op 18 juni bekendgemaakt tijdens een colloquium. Op 25 mei zal de internationale autoriteit prof. Hans-Hermann Hoppe de economische meerwaarde van kleine natiestaten toelichten. Dit weekeinde werd de congreswebstek www.ondernemendvl.org gelanceerd, waar belangstellenden meer informatie kunnen vinden over lezingen en congresvoorbereidingen.
Frank Vanhecke
Voorzitter Vlaams Belang
Joris Van Hauthem
Voorzitter Vlaams Belang