“Het Vlaams Belang is vandaag het syndicaat van de gewone Vlaming”
Het Vlaams Belang deelt de bezorgdheden van de mensen die vandaag in Brussel op straat komen tegen het asociale beleid van de regering-De Wever. “De belastingdruk stijgt, de begroting is niet op orde, de staatsschuld loopt op en er is meer armoederisico”, stelde voorzitter Tom Van Grieken in het Radio 1-programma De Ochtend. “Een ander en socialer beleid is zeker mogelijk, maar dan moeten er een aantal heilige huisjes sneuvelen, en moet er bespaard worden op de migratiefactuur, de EU-factuur en de communautaire factuur.”
De Vlaams-Nationale partij heeft dus alle begrip voor de bezorgdheden van de betogers, maar is het oneens met de oplossingen die de politieke kleurvakbonden aanbrengen. “Die willen in veruit het meest belaste land ter wereld zelfs nog meer belastingen”, aldus Van Grieken. “Niet de kleurvakbonden, maar het Vlaams Belang is vandaag het syndicaat van de gewone Vlaming. Van de werknemer, de werkgever en de gepensioneerde. Wij zijn degenen die deze mensen hun teleurstelling in de regering-De Wever kenbaar maken. Het Vlaams Belang heeft de programmawet, met onder meer de accijnsverhoging op gas en en asociale indexsprong in de Kamer al twee keer kunnen tegenhouden.”
“Het is kiezen voor het Vlaams Belang, of verder aanmodderen”
De Vlaams Belang-voorzitter doorprikte de manifeste leugen van de regering-De Wever dat iedereen een inspanning zal moeten leveren. Iedere deskundige weet immers dat met een werkzaamheidsgraad van 80 procent de begroting op orde is en de pensioenen betaalbaar zijn. In Vlaanderen wordt dat met bijna 78 procent ei zo na gehaald, in Wallonië en Brussel, met 68 procent en 64 procent, allerminst. “Er zijn zeven partijen, maar er bestaan maar twee keuzes”, merkte Van Grieken vervolgens op. “Ofwel verder aanmodderen, zonder verantwoordelijkheid van de deelstaten, met meer belastingen en minder pensioenen, ofwel een andere aanpak, met het Vlaams Belang.”
Gevraagd naar de wijze waarop de partij dan de zeven miljard euro, waarnaar de regering-De Wever momenteel zo naarstig en noest op zoek is, zal vinden, was de voorzitter tot slot zeer duidelijk: “De fundamentele oplossing is een splitsing van de fiscaliteit, en de verantwoordelijkheden aan de deelstaten geven”, besloot hij. “Maar daarnaast hebben we in het federaal parlement al verschillende voorstellen neergelegd om tot 14 miljard te kunnen besparen. En dat is mogelijk mits er een aantal heilige huisjes sneuvelen. Bijvoorbeeld waar het de uitgaven voor asielopvang of voor ontwikkelingssamenwerking betreft.”