Vlaams Belang niet verrast door toename geweld in stations
De krant Het Laatste Nieuws bericht vandaag dat bijna alle treinstations in ons land de laatste tien jaar onveiliger zijn geworden. De krant baseert zich daarbij op “nooit eerder vrijgegeven cijfers”, die men kon inkijken. “Geen verrassing”, reageert Kamerlid Frank Troosters, tevens voorzitter van de Kamercommissie Mobiliteit. “Dit is dezelfde analyse die wij als Vlaams Belang al jarenlang maken én waarvoor wij ook de oplossingen benoemen”.
Het Vlaams Belang reageert weinig verrast op de vaststellingen die de krant doet. “De vaststellingen van Het Laatste Nieuws bevestigen de analyses die wij al jàren maken. Al die tijd klagen wij onophoudelijk het toenemende geweld binnen het spoorgebeuren aan,” stelt Troosters. “Langs alle kanten bereiken ons signalen over het toenemende aantal feiten van verbale of fysieke agressie, een stijgende drugsproblematiek en het toenemende wapengebruik binnen het spoorwezen”, aldus Troosters.
Het Vlaams Belang stelt vast dat er zowel bij de politieke leidinggevenden als bij de directies van de spoorbedrijven nog steeds een diepgewortelde cultuur van ontkenning en minimalisering van de feiten heerst. Troosters: “Een doorgedreven veiligheidsaanpak met strenge bestraffingen van geweldplegers blijft uit. Bovendien blijven de Spoorwegpolitie en Securail al jarenlang structureel onderbemand terwijl de problematiek verder toeneemt. Deze veiligheidsdiensten kunnen hierdoor hun taken niet naar behoren uitvoeren”.
Troosters heeft bovendien de grootste bedenkingen bij het feit dat journalisten wél inzage kunnen krijgen in nooit eerder vrijgegeven cijfers. “Wanneer wij vanuit onze parlementaire controlefunctie specifieke geweldcijfers over welbepaalde stations opvragen, dan blijft de NMBS het antwoord steevast schuldig. Dit brengt onvermijdelijk de vraag met zich mee welke cijfers er worden achtergehouden en wat men precies verbergt”, aldus Troosters.
“Welke cijfers worden er achtergehouden en wat verbergt men precies?”
Het Vlaams Belang verwijst naar de talrijke oplossingen die de partij voorstelt. Oplossingen die voorbije zondag tijdens het veiligheidsevent ‘Vlaanderen Veilig’ extra in de schijnwerpers werden gezet. “Meer mankracht bij Spoorwegpolitie en Securail, het gebruik van bodycams door veiligheidspersoneel en treinbegeleiders, betere verweermiddelen en uitrusting voor de Securail-agenten, de uitbreiding van hun bevoegdheden, versoepeling van te omslachtige procedures, strengere daderbestraffing, afdwinging van stations- en treinverboden, en de registratie van de etnische afkomst van daders”, somt het Kamerlid op. “De oplossingen bestaan, maar het beleid blijft er liever blind voor”, besluit Troosters.