Vlaams Belang wil paal en perk aan misbruik racismewet
“De veroordeling voor ‘aanzetten tot haat’ van Dries van Langenhove is een zoveelste bewijs dat de vrije meningsuiting in België onder zware druk staat, en dat de zogenaamde anti-racismewetgeving op een schandalige manier wordt misbruikt om iedere migratiekritische stem het zwijgen op te leggen”, stelt Kamerlid Alexander Van Hoecke (Vlaams Belang). Het Vlaams Belang kondigt aan een wetsvoorstel neer te zullen leggen om de aantasting van de vrije meningsuiting tegen te gaan.
“Van Langenhove werd veroordeeld voor onder meer het weergeven van vaststaande feiten, zoals de oververtegenwoordiging van vreemdelingen in criminaliteitscijfers”, zegt Van Hoecke. “In plaats van dàt probleem bij de wortel aan te pakken, koos het gerecht ervoor om te schieten op de boodschapper, en werd de antiracismewet daarvoor op schandalige wijze misbruikt.” Het Vlaams Belang dient daarom in het federale parlement een wetsvoorstel in om die wet aan te passen, en de vrijheid van meningsuiting opnieuw te herstellen.
“We moeten de vrijheid van meningsuiting herstellen”
“Ook en vooral wanneer het gaat over meningen die het establishment niet welgevallig zijn”, zegt ook Vlaams Belang fractievoorzitter Barbara Pas. “Enkel bij een duidelijke band tussen bepaalde uitspraken en het daaruit voortvloeiende geweld hoort de rode lijn van het strafrecht geacht te zijn overschreden.”
Eerder stelden ook Kamervoorzitter Peter De Roover (N-VA) en federaal minister Theo Francken (N-VA) dat de racismewet inderdaad moet worden aangepast om de vrijheid van meningsuiting te beschermen. Het Vlaams Belang is naar eigen zeggen dan ook benieuwd of de N-VA voor één keer de daad bij het woord zal voegen. “Indien het de N-VA menens is om de vrije meningsuiting in dit land te beschermen, dan kan ze niet anders dan ons voorstel hierover mee goed te keuren. Met enkel wat toeteren op sociale media is niemand gediend”, zo besluit Van Hoecke.