Beleidsnota veiligheid: “Geen woorden, maar daden”

In de commissie Binnenlandse Zaken fileerde Kamerlid Ortwin Depoortere de beleidsnota veiligheid en bijhorende begrotingsplannen. “Deze regering-De Wever I goochelt met cijfers, terwijl minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin (MR) onrealistische plannen uit zijn hoed tovert zonder resultaatsverbintenis. De noden zijn nochtans acuut en actueel”, aldus Depoortere.
Volgens het Kamerlid vereist de veiligheidssituatie in ons land - en al lang niet meer enkel in Antwerpen of Brussel - onmiddellijke en krachtdadige maatregelen. “De minister houdt zich te veel bezig met eindeloze evaluaties, vergaderingen en studies”, volgens Depoortere. “Ondanks mooie woorden en ambities bevat zijn nota uiteindelijk vooral vage plannen en onderzoeken. Wat is het verschil dan eigenlijk met Vivaldi?”
“De Vlaming heeft recht op een écht veiligheidsbeleid”
Ook budgettair schiet Quintin sterk tekort, klinkt het. “Onze politie is chronisch onderbemand en heeft niet eens de middelen om hun gebouwen te onderhouden, laat staan onze mensen te beschermen en drugsbendes te bestrijden”, vervolgt het Kamerlid. “Aan de structurele onderfinanciering van miljoenen euro’s doet deze regering niets.” Ook het Rekenhof (dat de begroting controleert) erkende deze tekortkoming.
“Veiligheid is geen luxe, maar een basisrecht van elke burger. Deze beleidsnota mist de urgentie en daadkracht die de huidige situatie vereist”, besluit Depoortere. “De Vlaming heeft recht op een écht veiligheidsbeleid. Dat zal er enkel komen met het Vlaams Belang.”