Nieuws
maandag, 11 aug 2025

In de kijker: Annick Ponthier

Foto: Vlaams Belang. In de kijker: Annick Ponthier

De rust en de kalmte van een parlementair reces vormen het ideale moment om even terug te blikken op het voorbije werkjaar. Wat hebben de parlementsleden er vooral van onthouden? Vandaag vragen we het Annick Ponthier, lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers, waar zij zich bezighoudt met defensie en de NAVO.

Vooral de tegenstelling van hetgeen de N-VA voor de verkiezingen aan de Vlaming heeft beloofd en wat ze uiteindelijk ervan maken in de regering-De Wever zal bijblijven. Kiezersbedrog. De reeds uitgeperste Vlaming die steeds langer moet gaan werken, en daardoor moet inboeten op welvaart, welzijn en levenskwaliteit, wordt verder uitgeperst tot op het bot. En intussen loopt de staatsschuld verder op, maakt men de mensen blaasjes wijs (zoals het ‘strengste asielbeleid ooit’) en blijft men België als levensvatbaar beschouwen, terwijl we zien dat dit haaks staat op de realiteit.

Om te onthouden was ook het federale regeerakkoord dat op een haast paniekerige wijze werd samengesteld, en dat van meet af aan door de diverse coalitiepartners anders wordt ingevuld.

En in de commissie Defensie is er de harde realiteit omtrent de erbarmelijke staat van ons leger. Vooral tijdens werkbezoeken wordt de penibele toestand op het terrein heel tastbaar. De verhoging van het defensiebudget is broodnodig, maar de financiering ervan blijft een onduidelijk gegeven. De Belgische beloftes op de NAVO-top (evolueren richting 5% BBP) in Den Haag werd zo een ‘Operatie Schone Schijn’: veel beloftes, maar geen enkel budgettair plan.

Wat zijn uw voorspellingen voor het komende parlementaire jaar?

De regering-De Wever zal blijven voortgaan op dezelfde weg: veel windowdressing, maar geen wezenlijke veranderingen, wel meer van hetzelfde. De Vlaming heeft massaal gestemd voor meer zelfbestuur en zelfbeschikking, maar krijgt het tegenovergestelde.

We zijn putje zomer, hoe ziet een ideale zomerdag er voor u uit?

Op vakantie in ons geliefde Karinthië in Oostenrijk wordt dat lekker ontbijten bij ons gastgezin, een wandeling in de bergen, lunch in een mooie Almhütte, genieten van de prachtige natuur en ’s avonds afspreken en bijpraten met onze Oostenrijkse vrienden.

Thuis bestaat een ideale dag uit een ontbijtje op ons terras, kranten lezen, ‘shoppen’, samenzijn met het gezin, familie of vrienden en ’s avonds – als de gelegenheid zich biedt – optreden, want zingen is een grote hobby van me.