Nieuws
zondag, 12 jun 2022

Publieke laadpunten raken niet uitgerold

De Vlaamse regering wil zoveel mogelijk elektrische wagens op de baan, maar om dit mogelijk te maken, moeten er wel genoeg publieke laadpunten beschikbaar zijn. “Maar hier knelt echter het schoentje”, zegt Vlaams Parlementslid Wim Verheyden. “Heel wat gemeenten trekken aan de alarmbel over de gebrekkige uitrol van publieke laadpalen.”

De nood aan meer publieke oplaadpunten is groot en door de vergroeningsplannen van de Vlaamse regering zal die alleen nog maar groter worden. Er zijn echter heel wat gemeenten waar er momenteel te weinig publieke laadpunten zijn te vinden. Inwoners die door hun werkgevers gestimuleerd of verplicht worden om over te schakelen op elektrisch rijden en thuis niet kunnen laden, vinden op dit moment vaak geen oplossing. Vele gemeenten zitten hierover met de handen in het haar en vragen om hulp. Zo drong het gemeentebestuur van Landen bijvoorbeeld er onlangs bij de Vlaamse Regering nog sterk op aan om de nodige maatregelen te nemen.

“De lokale besturen worden verondersteld om zelf oplossingen te zoeken om meer laadpunten uit te rollen op openbaar domein”, zegt Verheyden. “De Vlaamse regering zou hen moeten helpen met de uitrol hiervan, maar heel wat dossiers en dienstverlening lopen grote achterstand op door de lange wachttijd vanuit Brussel.”

“Als er niet snel voldoende laadpunten komen, zullen er amper elektrische wagens in Vlaanderen rondrijden”

Minister van Mobiliteit Lydia Peeters kon in het Vlaams Parlement geen reden geven voor de trage uitrol. “Het ziet er meer en meer naar uit dat de Vlaamse Regering serieus haar hand overspeeld heeft met de geplande vergroening van de wagens”, besluit Verheyden. “Als er niet snel meer laadpunten komen, zullen er amper elektrische wagens rondrijden.”