Nieuws
vrijdag, 09 jan 2026

Allochtone vrouwen aan het werk krijgen is ‘stigmatiserend’

Foto: iStock. Allochtone vrouwen aan het werk krijgen is ‘stigmatiserend’

De meerderheid van de vrouwen met een migratieachtergrond in dit land werkt niet. Maar MR-minister David Clarinval, bevoegd voor werk, weigert een beleid op maat te voeren omdat dit stigmatiserend zou zijn. “Op die manier blijven Noord-Afrikaanse vrouwen in dit land gewoon verder teren op ons belastinggeld”, zegt Vlaams Belang-Kamerlid Kurt Moons.

Bij vrouwen met een Noord-Afrikaanse achtergrond is slechts 39,4 procent actief op de arbeidsmarkt. Het contrast met Vlaamse vrouwen is aanzienlijk. Zij werken vaak veel om de hoge belastingdruk het hoofd te bieden, wat kan leiden tot uitstel van kinderwensen om financiële en professionele redenen. Dit draagt bij aan een lager geboortecijfer. “Vrouwen met een migratieachtergrond zijn daarentegen vaker afhankelijk van uitkeringen en niet actief op de arbeidsmarkt”, stelt Moons vast. “Feitelijk worden zij door de staat betaald als huisvrouw” 

“Zo zullen allochtone vrouwen blijven leven van belastinggeld”

Daarom vroeg Moons aan minister Clarinval wat hij zal doen om ook allochtone vrouwen naar de arbeidsmarkt toe leiden. “Indien we in dit land een werkzaamheidsgraad van 80 procent willen bereiken, zoals de regering-De Wever vooropstelt, zullen ook allochtone vrouwen eindelijk de handen uit de mouwen moeten steken”, aldus Moons.

Het antwoord van Clarinval was echter bijzonder ontgoochelend. “Volgens de minister is het voeren van een beleid om Noord-Afrikaanse vrouwen aan het werk te krijgen ‘stigmatisering’ en wenst hij daar niet aan mee te doen”, besluit Moons. “Met zo’n houding zullen deze vrouwen nooit aan het werk gaan, en blijven leven van belastinggeld, en zal de ambitie van de regering-De Wever om tot een werkzaamheidsgraad van 80 procent te komen nooit realiteit worden.”